Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Judesys atliepia ritmą

Muzikos kūrinyje yra daugiafonė ritmų ir nuotaikų gama. Kai jūs šokate muzikos apsuptyje, tai negalite atspindėti visų jos ritminių atspalvių. Jei tai bandoma daryti, tuomet šokis tampa emocinio chaoso išraiška ir lieka neaiški jūsų idėja. Gali būti, kad jūs išsikraunate tokios judesių raiškos metu, tiesiog atsipalaiduojate.

Tačiau yra ir tolesnė, kita – kūrybinė - šokio dalis – tai kūno reakcija per plastiką, judesį į muzikinio kūrinio ritmą, nuotaiką ar išskirtinio instrumento vedamą melodijos partiją, kuri jums tuo metu patinka. Gali būti kuriamos prasmingos pauzės tarp judesių, šokis tampa „su mintimi“, jis įprasminamas. Įgauna savitą, jūsų ritmą ir nuotaiką, kurie darniai sąveikauja su muzika. Tokiu būdu muzika ir jūs papildote vienas kitą, ir dar – būtent tas išskirtinis ritmas, kurį jūsų kūnas išsirenka šokiui, lygiagrečiai paryškina jūsų plastinį jausmingumą, charakterį ir teikia vaizdo vientisumo bei estetikos kūno kalbinei raiškai.Jūs ugdote savo koncentraciją ir dėmesingumą, atliepdami ritmą.

Gal būt kitą kartą jums norėsis šokti pagal kitą, net gi tos pačios melodijos, ritminį niuansą, atliekamą kito instrumento orkestre. Ir jūsų šokis bus naujas, kitas. Jei jums liūdna, tiks smagesnis ar erdvinis instrumentalas, kad šokio pagal jį metu liūdesio emocija išsisklaidytų. Jei esate per daug įsiaudrinę, suirzę, tuomet galima ramesnė muzika. Juk ateinate ne šiaip sau šokti, o padėti sau ir vienas kitam (jei grupėje) keisti savo savijautos, savivertės kokybę.

Vadovas jums padės, patars į kokią muziką, jos ritmą ir kaip įsilieti einamojo užsiėmimo metu. Ir nenustebkite, jei tai bus visiškai kitas, gal net priešingas ritmas jūsų pasirinktajam. Taip jūs turite galimybę išbandyti save kitame naujume, gal net išjudinti kokią slopintą savo nuostatą ar asociaciją. Šokio terapija yra tinkama priemonė saugiai iškelti tai į paviršių, nebijoti išsianalizuoti.

  • Kopijuoti straipsnius ar kitaip platinti tinklapio medžiagą be autoriaus leidimo griežtai draudžiama.