Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Klausimai/atsakymai

Lyginkite save su savimi :)

Moteris klausia: „Kai matau, kaip kita dailiai juda ir jai gaunasi lengvai; kaip palyginu jos judesius su savimi, man iškarto depresija. Aš viską darau blogai, o kitos daro gerai...man liūdna, negi taip nieko ir nepasieksiu?“

Pirmiausia, tokia nuotaika bus sunku tikėtis pozityvių postūmių ir kūno lavinime, ir savivertės atžvilgiu.
Antra, darote didelę klaidą, lygindama save su kita/kitomis. Jokiu būdu taip nesielkite! Jūs esate individuali, savita. Ir jūsų kūno judėjimas yra taip pat savitas. Kiekvienos kūnas savaip įsisavina naujus judesius ir juos pritaiko saviraiškai.
Jei jūs norite su kažkuo lygintis, tai lyginkite save su ...savimi. Fiksuokite video įrašu savo šokio judesių fragmentus kas mėnesį, po to peržiūrėkite ir pamatysite, kaip keičiasi jūsų  kūno judėjimas, kaip jis darosi plastiškesnis, vis labiau paklūsta jūsų norimai saviraiškai. Toks yra vienas iš šokio terapijos tikslų: tobulinti SAVE, lyginant, kokia buvote anksčiau, ir kokia esate dabar, kiek pasikeitėte...
Kiek ir kaip pažengė kitos, yra jų pasiekimai. Jais galima pasidžiaugti, jei norite, bet ne lyginti save su kitomis ir, jei kas ne nesutampa, depresuoti.
Norėdama būti/judėti/šokti kaip kita, šiuo atveju jūs tolstate nuo savęs. Šokio terapijoje toks požiūris netinkamas. Keiskite požiūrį į save, užsiimkite savimi ir jūs imsite matysite savęs pokyčio rezultatus, kokio dydžio jie bebūtų.

Lena

*****************************

Terapija savigydai

Gaunu laiškų iš žurnalistų, magistrantų, studentų, kuriuose jie prašo manęs komentaro ar tai nuomonės, ar tai interviu klausimais tos šokio terapijos, kuri yra pravedama sunkiai sergantiems ligoniams palengvinti jų būklei. Fiziškai ar psichiškai sergantiems asmenims šokio judesio programas sudaro, judesio terapijas praveda, jų poveikį ligoniams tiria medikai ar medicinos atstovai. Tuo atveju šokio terapija yra naudojama kaip medicininio gydymo dalis ir turi savitą specifiką.
Aš nesu medikė. Esu šokio galios terapijos, natūralaus gyvenimo būdo praktikė. Mano dėstoma šokio galios terapija žmogui yra savigydos priemonė. Mokiausi pantomimos, scenos judesio fiziologijos/anatomijos ir psichologijos, teatro meno pedagogikos bei psichologijos, žmogaus ugdymo psichopedagogikos.  Tas žinias taikiau ir taikau šokio galios ir dramos terapijų praktikose.

Lena