Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Kūrybinio dėmesio lavinimas

Sąmoningo dėmesio lavinimas, jo nukreipimas ir koncentravimas į atskirą objektą, garsą (pvz.:už lango) yra viena iš sąlygų šokio terapijos/galios procese. Lavinamas sugebėjimas išskirti vieną jums tuo metu svarbią detalę iš daugumos (pvz.:paukščio čiulbesį kieme), toliau ją detalizuotai apibūdinti, nusakant kaip tas paukštis atrodo, ką jis ten veikia ir pan., pajungus vaizduotę.
Tai yra kūrybinis dėmesys. Iš vienos pusės dėmesys kreipiamas į naujus, neįprastus dalykus (orientacijos reakcija, smalsumas) . Iš kitos pusės – į svarbią informaciją (pvz.:skaityti mylimojo laišką). Kuo stipresnis interesas, tuo lengviau yra fokusuoti dėmesį. Poreikiai, nuostatos ir motyvai vaidina taipogi didelį vaidmenį, kreipiant ir paskirstant dėmesį bei jo intensyvumą.

Nežiūrint, kad procese dalyvauja jutimai, kūrybinio dėmesio praktika lavina objektyvumą ir gebėjimą analizuoti. Sąmoningas dėmesys yra koncentruojamas, jis duoda suvokimą, turi apimtį, gali būti perkelinėjamas ir paskirstomas. Kai sutelkiate dėmesį į tai, ką darote, ką matote, ką girdite, jaučiate, tuomet palaipsniui dingsta išorinių dirgiklių poveikis - jūsų jau nebetrikdo pašaliniai garsai nei šalia esantys žmonės.
Tačiau visa tai yra techninis dėmesio valdymo pagrindas ir jis toks yra tol, kol asmuo nepradeda sąmoningai mokytis žiūrėt į jį supančius žmones ir aplinką be priešiškumo jai, be minties, kad jam yra kas nors priešiškas. Kai ima keisti požiūrį į supantį pasaulį, kompleksai pamažu pradeda nykti. Šokio galioje jūs tai galite lavinti. Tiesiog viską (nepabaigtus darbus, mintis, kad jums vis pritrūksta laiko) galima atidėti į šalį ir sutelkti dėmesį į "čia ir dabar".

Lena

Kopijuoti straipsnius be autoriaus leidimo griežtai draudžiama.