Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Moters plastinė raiška - pilvo šokis

Improvizacinis pilvo šokis

Ypač mėgiami moterų pilvo,klubų šokių judesiai išjudina jūsų kūno energijas nuo galvos iki kojų pirštų galiukų. Pilvo šokis - moters sveikatos ir žavesio šaltinis Pilvo šokis yra praėjęs didelį pokyčių, įtakų ir stilių maišymosi etapą, tačiau savo funkcijomis: bendros organizmo sveikatos palaikymo, vidaus organų (ypač moteriškųjų) funkcijų stimuliavimo, kūno lankstumo treniravimo, viliojimo, seksualumo bei žavesio meno raiškos – šis šokis buvo ir yra aktualus visame pasaulyje. Kilęs iš tradicijos, kur pagrindinę vietą užėmė mergaičių, kaip busimų gimdyvių bei savo vyrų aistrų žadintojų apmokymai, judesių bei kūno plastikos kompleksas šiandieniniam kontekste yra įgavęs daugiau kaip moters sveikatingumo bei plastinės saviraiškos formą. Judesiai apšlifuoti, choreografizuoti, mažiau erotiški, skirti sceniniam pasirodymui. Dažnas atsakymas iš moterų būna, kai užklaustos, kodėl mokosi pilvo šokio: „ užsisėdžiu darbe, norisi prasijudint, sąnarius, klubus pramankštint, nusimesti stresą...“ Tačiau šis šokis turi ir kitą, labai svarbią pusę, apie kurią garsiai neakcentuojama. Tai - šokio kaip moters seksualumo, noro sužavėti išraiška. Šokio kilmės šalyse (Egiptas, Arabija, Indija, Turkija) yra normalu, kad mergina yra apmokoma šokio meno, plastikos kaip neatskiriamos moteriško žavesio ir sveikatos dalies. Ir dažniausiai to ją moko jos pačios motina. Tai dalis gyvenimo būdo.

Yra teigiama, kad jau daugiau nei prieš 4 tūkst. metų mergaitės profesionalių šokėjų būdavo apmokomos kūno judesių kaip gimdymo procesą palengvinančios technikos. Pastaruoju metu motina nuo mažens mokina savo dukrą plastinio meno ne tik, kad būtų tvirti klubai, gimdos raumenys, stangri krūtinė, kurių jai prireiks, tampant savo vaikų motina, bet ir tam, kad mergina savo šokiu patrauktų norimo vyro dėmesį, o vėliau santuokoje, jį pastoviai žavėtų, gundydama seksualiais šokio judesiais. Tokiu būdu namuose dažnai (o gal ir kasdien) vyktų mažytė intymi šventė. Nė vienas vyras neatsispirtų mylimos ar patinkančios moters kerams. Šokis žvakių šviesoje įneša įvairovės, šventiškumo, paslaptingumo į mylimųjų ar partnerių santykius. Ir vyrui nekiltų noro ieškoti „meilės“ nuotykių iš šalies. Juolab, kad tai vienas iš būdų tapti vienintele ir nepakartojama savo išrinktajam, nes niekas taip nekausto vyro žvilgsnio kaip moters šokis. Tokia tai yra šio šokio magija. Nuomonė, kad panašaus pobūdžio šventės nėra būtinos, gali rodyti, kad moterys ne tai, kad nenori, o tiksliau varžosi tokiems „žygiams“. Begalė kompleksų (nuostatos, kūno defektai, viršsvoris, auklėjimas ar kt.) stabdo jas šokti savo išrinktajam intymioje aplinkoje. Šis šokis mieliau moterų šokamas scenoje. Kai kuriose šalyse pilvo šokėjos yra labai gerbiamos žvaigždės, besivaržančios tarpusavyje dėl publikos dėmesio.

Pilvo šokio atpalaiduojanti terapija

Paminėtina tai, kad pilvo šokio judesiai susideda iš kūną atpalaiduojančių elementų: krūtinės, klubų pavibravimų, kurie išlaisvina energetinius mazgus ir suteikia moteriai laisvumo, lengvumo tiek intymiam bendravime, tiek bendravime apskritai. Šiame šokyje niekas nedaroma per jėgą, verčiant save, tik su malonumu bei švelniu santykiu į savo kūną. Šokio unikalumas yra tame, kad jis pabrėžia kiekvienos moters atskirai grožį ir nepakartojamus būtent jos kūno judesius. Nes šiame šokyje labiausiai vertinama, kiek moteris sugeba improvizuoti, o ne jos kaip šokėjos meistriškumas. Be to, pilvo šokio judesiai stiprina moters vidaus organus. Pramokus pagrindus, galima puikiausiai šokti judesius kaip sportinę mankštą namuose. Tai yra puiki techninė priemonė moteriai padailinti kūno linijas, išmankštint sąnarius, pasireguliuoti svorį, prisipildyt teigiamų emocijų ir galimybė sau laisvai improvizuoti pagal kūno pageidavimus.

Taigi sveikatingumo aspektas yra labai svarbus. Šalia jo figūruoja lygiavertis „partneris“ – moters žavumo, erotiškumo, artistiškumo, jaudulio pasireiškimas, piešiamas sinchroniškais kūno plastikos judesiais. O pats pilvo šokio pavadinimas sufleruoja, kad aktyviausioji šokyje yra pilvo sritis, klubai. Jais atliekamos sukamosios ir banguojančios figūros jaudina vyro fantaziją, o įsijautusi į šokį moteris ir pati patiria susijaudinimą. Dauguma pilvo šokio judesių sukonstruoti taip, kas juos atliekant, yra masažuojamos organų nervų galūnės. To dėka patiriamas malonumo jausmas, smegenyse gaminasi serotoninas – laimės hormonas. Pilvo šokis yra unikalus – jį gali šokti moteris, nepriklausomai nuo jos amžiaus ir kūno sudėjimo. Ir nepriklausomai nuo amžiaus, ji savo šokio judesiais, žvilgsniu gali žavėti. Teigiama, kad dauguma tuos judesius praktikuojančių moterų išlaiko stiprią sveikatą ir teigiamas emocijas, kad net iki 70 m. gali sulaukti vaikų, jų beveik nekankina klimakteriniai nepatogumai. O Jutos universiteto mokslininkų (vadovas Kenas R. Smithas) tyrimai teigia, kad vėlyvas gimdymas joms prailgina gyvenimą.

Lena