Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Šokio pradžia - natūrali saviraiška

Manyti, kad šokių meno šaknys yra senovės ritualiniai šokiai dievams, kuriuos atlikdavo merginos šventyklose ar šventvietėse, kad tuos dievus pamalonint, yra vienpusiška. Toks (religinis), jau egzistavusių šokių, stilius atsirado, valdžią perėmus vyrams ir sukūrus religijas kaip valdymo (tuo pačiu ir moterų) įrankius.

Ikiritualiniai/ikireliginiai, natūralūs šokiai buvo laisva moters saviraiška, kupina kūrybinės laisvės, harmonijos ir sveikatos. Įsigalėjus religijoms, pasipylė nurodymai, kaip reikia ar nereikia judėti, kad dievai (aišku, vyrai) būtų patenkinti.

Daug kur tos kūno judesio taisyklės galioja iki šiolei. Ir šedevru laikomas tas šokis, kuriame šokėja kuo tiksliau atlieka aprašytus judesius. Tad dažnai moteris nueina į judesio technikos lavinimą, prarasdama savo kaip asmenybės žavesį. O kita, pabūgusi, kad nepavyks tapti tobulai, apskritai atsisako parktikuoti šokius.

Religiniai šokiai yra vienas iš šokių stilių – kanonizuoti judesiai. Norint toliau vystyti savo asmenybę, reiktų išeiti iš judesio kanonų bei, studijuojant savo kūno kalbą, praktikuoti laisvą kūrybišką saviraišką – moters judesio magiją wink.

Lena