Plaštakų judesio "kalba". | Meditacija, joga, terapija, vaikų būrelis vaikams, užsiėmimai, Klaipėda
Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Plaštakų judesio "kalba".

Šokio ir judesio terapija teikia galimybę išreikšti tas savo asmenybės puses, kurios yra slopinamos. Vadovui stebint ar pačiam filmuojant savo etiudus, galima palyginti tai, ką įsivaizduojate apie save su tuo, ką matote filmuotoje medžiagoje. O kaip dažnai įsivaizdavimas būna toli nuo to, ką “pasako” kūnas!

Vardan savęs pažinimo, mergina nusprendė išbandyti metodą: įjungs muziką bei filmavimo kamerą, o jos plaštakos, tarsi du žmonės, “bendraus” viena su kita. Vėliau ji stebės savo etiudą. Taigi veiksmas prasideda…

Muzika baigiasi, mergina išjungia filmavimo aparatą. Dabar jos tikslas žiūrėti ir vertinti įrašą taip, tarsi stebėtų nepažįstamo žmogaus judesius. Oh..! Ją nustebino tai, ką pamatė: scenoje ant kilimėlio sėdėjo mergina, jos rankos “grojo” skirtinguose kampuose stovinčiais muzikos instrumentais.  Nei iš tolo nebuvo panašu, kad plaštakos vaizduotų du artimai bendraujančius personažus. Mergina buvo šokiruota. “Kaip taip gali būti?” Ji prisimena: įsivaizdavo, kad  plaštakos viena kitai “pasakojo” savo dienos nutikimus, smagiai “juokavo”... Tačiau vaizdo kamera užfiksavo visai ką kitą.

Mergina kelis kartus peržiūrėjo įrašą. Teko susitaikyti su tuo, ką, jos supratimu, bylojo vaizdas. O jis bylojo apie  bendravimo problemą. Kad ir kaip nelengva buvo tai pripažinti. Taip, jos plaštakos “kalbėjosi”, tik ne viena su kita, o su ...sienomis. Nors mergina įsivaizdavo, kad oj kaip šauniai plaštakėlės tarpusavyje susibendrauja.

Vėliau ji prisipažino, kad tikrai nesiklauso, ką jai sako tėvai, draugai.”Girdžiu, kad kažką sako, bet … pro vieną ausį įeina, pro kitą išeina,- liūnai šypteli.- Draugės dažnai priekaištauja, kad nesiklausau, kai jos man ką nors sako, kad po kelių minučių vėl klausiu ir  kad joms po kelis sykius reikia kartoti tą patį”. Tačiau mergina nesuprasdavo, ko čia taip įsižeisti? Dabar, stebėdama filmuotą medžiagą, jinai galvoja kitaip: jog elgėsi nepagarbiai su tais, kurie ją kalbino, nekreipė  dėmesio,  užsiimdavo savais reikalais, tarsi jie būtų tuščia vieta. Mergina buvo sumišusi, kad  anksčiau šito nepastebėjo, nesuprato. O ir apskritai nesigilino į tai. Nuo šiol bus atidesnė.

Mergina nesigaili patyrusi judesio terapinį poveikį, iššaukusį joje norą keistis.