Terapija, meditacija, joga. Užsiemimai.

Pojūčių ugdymas

Pojūčių lavinimo praktika

Gyvenimo kūrybinė veikla didžia dalimi priklauso nuo pojūčių jautrumo, jų normalaus funkcionavimo tiek scenoje, tiek apskritai gyvenime. Išmokti ar išmokyti "žiūrint - matyti", "klausantis - girdėti", "liečiant - jausti" - tai yra siekiama pojūčių ugdymo pratybomis. Jos nesunkiai gali būti įvelkamos į šokio "rūbą" terapijos metu ar vienu metu kombinuojant nedidelės apimties kūrinėlius - muzika, poezija, vaidybinis tekstas, judesys.

Viena svarbiausių grandžių asmenybės ugdymo procese yra pojūčių lavinimas. Tai lytėjimo, užuodimo, skonio, girdėjimo, regos lavinimas. Atliekant šokį, jautimo tikrumas, išsisakymo raiškos nuoširdumas teigiamai ir visapusiškai veikia šokančiojo savijautą. Lavinant pojūčius, kartu lavėja žmogaus telepatinė jautra.

Reikia suvokti, kad pojūčių ugdymas vien dėl jų pačių neturi vertės. Nes pojūčiai - tai refleksai, jie kaip instrumentai, kuriais žmogus naudojasi sąmoningame pasaulio procesų pažinime ir kaip tie procesai įtakoja patį žmogų. Jūsų tiesos suvokimas formuoja jūsų šokio idėją. Nuo jūsų savęs suvokimo priklauso, kokiais judesiais kalbės jūsų kūnas. Todėl einantis tobulėjimo keliu asmuo ne vien "žaidžia" refleksais, bet ir, trokšdamas sau gero, sveikatos, vertės pajautimo, palaipsniui keičia įpročius realiame gyvenime.

Lena

Pojūčio ir vaizduotės etiudas, vanduo, šokis, šokio terapija
Atsigaivinimas vandeniu

 

 

Kopijuoti straipsnius be autoriaus leidimo griežtai draudžiama.